
Cena
-
od
do


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Glukometry
Podstawowe urządzenie każdego chorego na cukrzycę.
Glukometr ma za zadanie pobrać próbkę krwi w celu zmierzenia poziomu glukozy. Na podstawie tego badania diabetyk ocenia swój stan zdrowia i decyduje np. czy nadeszła pora na kolejny posiłek.
Kupując glukometr należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:
Zakres pomiarowy (wyrażany w mg/dl – miligram na decylitr). Glukometr podaje poziom glukozy w miligramach na decylitr krwi. Im większy zakres, tym większa dokładność tych pomiarów które znacznie odbiegają od normy. Przyjęło się, że glukometr o zakresie 10-600 mg/dl w zupełności wystarcza do zaspokojenia podstawowych potrzeb pacjentów.
Zakres hematokrytu (wyrażany w %). Hematokryt informuje diabetyka jak dużą część krwi zajmują czerwone krwinki. Ten wskaźnik wyrażany jest w procentach. Jeśli np. glukometr pokaże wynik 50% to znaczy, że w 10ml krwi pełnej 5ml stanowią czerwone krwinki. Zakres hematokrytu określa końcową granicę jaką będzie można zmierzyć. Im szerszy zakres tym lepiej. Dla diabetyków jest to szczególnie ważne – glukometr z szerokim zakresem będzie w stanie lepiej określić stan zdrowia w sytuacji gdy poziom czerwonych krwinek znacznie wykracza poza normę.
Czas pomiaru. Diabetycy badają poziom cukru nawet kilka razy dziennie. Jest to czynność monotonna i każdy chciałby aby zajmowała jak najkrócej. Dlatego czas pomiaru jest tak istotny. Nawet 2 sekundy różnicy między modelami znacząco wpływają na satysfakcję z użytkowania. Współczesne modele oferują czas pomiaru w granicach 5 sekund.
Próbka krwi. Glukometry, w zależności od modelu, mają swoje wymagania względem pochodzenia próbki krwi. Krew do pomiaru glukometrem może być kapilarna bądź żylna.
Krew kapilarna to np. krew pochodząca z opuszka palca. Pomiar następuje przez nakłucie palca i upuszczenie krwi. Krew kapilarna może być również pobrana z ucha pacjenta.
Krew żylna. Codzienne pobieranie krwi z palców może być uciążliwe. Pomiar z krwi żylnej można przeprowadzić z pobierając krew z uda, łydki, ramienia lub wnętrza dłoni. Jednak, aby glukometr mógł korzystać z takiej próbki, konieczne jest by glukometr obsługiwał przystawki AST. Przystawki AST pozwalają na pobieranie krwi z tzw. „alternatywnych miejsc nakłuć”. Więcej na informacji na temat końcówek AST można przeczytać na naszym blogu.
W jaki sposób przeprowadzić pomiar?
1.Pobrać krew. W zależności od używanego modelu i osobistych upodobań, krew można pobrać z opuszka palca lub z alternatywnego miejsca nakłucia.
2.Umieścić krew na pasku testowym.
3.Odczekać kilka sekund. W tym czasie urządzenie pobierze krew i przeprowadzi pomiar. Wynik wyświetli się na ekranie.
Glukometry w PMT24
W naszej ofercie dostępne są glukometry o różnych parametrach i w szerokim przedziale cenowym.
Na szczególną uwagę zasługuje system diagnostyczny Evercare Easy który współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zastąpić glukometr małą przystawką i smartphonem.
Dla diabetyków z ograniczonym budżetem polecamy glukometr CERA CHEK 1 Code. Za mniej niż 25 złotych CERA CHEK 1 Code oferuje wszystkie podstawowe funkcje glukometru. Ten model spełnia wszystkie normy wymagane przez sprzęt medyczny. Dodatkowo, to niepozorne urządzenie zaskakuje szerokim zakresem pomiarowym: 10-900 mg/dL
Wśród zalet tego urządzenia wymienić możemy intuicyjną obsługę oraz duże wyświetlacze. Ma to znaczenie, gdy z glukometru ma korzystać osoba starsza lub mająca problemy ze wzrokiem.
Wszystkie glukometry dostępne w sklepie PMT24 mają w zestawie eleganckie etui, co sprzyja w zabieraniu ze sobą urządzenia na dłuższe wyjazdy.
Zapraszamy do obejrzenia pozostałych produktów: kołnierz ortopedyczny, orteza podudzia i innych.